Milujem cestovanie so svojim partnerom a rodinou, ale musím priznať, že nie je nič lepšie ako dámsky výlet! Pár dní s kamarátkami na krásnom mieste je perfektný spôsob, ako si oddýchnuť, zabudnúť na všetko a skvele sa zabaviť!

Neviete, kam vyraziť so svojimi najlepšími priateľkami? Tu sú štyri z mojich obľúbených európskych destinácií! Každá z nich vám ponúkne niečo výnimočné.

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Barcelona

Začnem Barcelonou, pretože podľa mojich skúseností je to jedno z cenovo najdostupnejších miest na usporiadanie skupinového výletu. V Barcelone je čo vidieť a robiť doslova 24 hodín denne – s nádhernou plážou, lahodnými tapas, úžasnou Gaudího architektúrou a pohárom cavy je to ideálne miesto pre ženy!

Počas plánovania cesty do hlavného mesta Katalánska hľadajte letenky na barcelonské medzinárodné letisko El Prat, ktoré má ideálnu polohu asi 10 kilometrov od centra mesta. Cesta do srdca Barcelony určite nebude dlhá. Akonáhle opustíte letisko, čakajú vás palmy, slniečko a nefalšovaná prázdninová nálada!

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Čo vidieť v Barcelone?

Mnoho barcelonských atrakcií je možné navštíviť zadarmo. Existuje samozrejme aj niekoľko výnimiek, ako napríklad interiér katedrály Sagrada Familia alebo niektoré zo slávnych Gaudího budov. Pokiaľ plánujete mesto navštíviť len na víkend a nechcete minúť celý svoj rozpočet, oplatí sa začať práve návštevou pamiatok, kde sa za vstup neplatí.

Prehliadku katalánskeho hlavného mesta začnite pri La Sagrada Familia, Gaudího najslávnejšom diele, ktoré je de facto symbolom Barcelony. Stavba stále nie je úplne dokončená a podľa odhadov potrvá do roku 2026. Napriek prebiehajúcim stavebným prácam pôsobí táto stavba úžasným dojmom a stojí za to ju preskúmať zo všetkých strán.

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Nenechajte si ujsť ani Parc de la Ciutadella, pokojnú oázu s neopakovateľnou atmosférou a impozantným Víťazným oblúkom, ktorá sa nachádza v blízkosti La Sagrada Familia. Oplatí sa zamieriť sem pár hodín pred západom slnka a spraviť si pár fotiek pri fontáne, ktorá patrí medzi obľúbené instagramové miesta.

Po fotení sa vydajte na La Barceloneta, jednu z najkrajších barcelonských pláží, kde môžete zachytiť západ slnka alebo sa pekne opáliť; záleží na tom v akom čase sem prídete. Pre pôsobivú mestskú panorámu odporúčam Bunkers del Carmel, ktorý sa v posledných rokoch stáva stále obľúbenejším vyhliadkovým miestom.

Najlepšie tipy: Vychutnajte si drink s výhľadom na La Sagrada Familia v Ayre Hotel Rosellon, ale stôl si nezabudnite rezervovať vopred. Nezabudnite ani na pohodlné topánky, pretože v Barcelone vás čaká množstvo prechádzok!

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Parížsky Disneyland

Môj ďalší tip na výlet s kamarátkami je Disneyland Paris. Môžem vás uistiť, že nikde inde nestrávite toľko kúzelných hodín! Paríž je sám o sebe perfektnou víkendovou destináciou, ale Disneyland je skutočnou čerešničkou na torte. Disneyland Paris je jediným európskym Disney parkom a zároveň jednou z najnavštevovanejších atrakcií s až 14 miliónmi návštevníkov ročne. Skladá sa z dvoch zábavných parkov – Disneyland Park a Walt Disney Studio. Do prvého som vzala svoje sestry a strávili sme tam spolu jeden z najlepších dní nášho života.

Disneyland Paris © Plaamkaa
Disneyland Paris © Plaamkaa

Pri pohľade na tento park sa budete okamžite cítiť ako v rozprávke! Príďte včas, aby ste mohli spoločne s kamarátkami sledovať sprievod postavičiek Disney – počas mojej návštevy mi zamával káčer Donald, na čo nezabudnem do konca života! Disneyland je ako stvorený pre večne mladých ľudí; celý čas tu budete mať úsmev od ucha k uchu a zabudnete na všetky starosti!

Disneyland Paris © Plaamkaa
Disneyland Paris © Plaamkaa

Ako si naplánovať výlet do parížskeho Disneylandu

Odporučila by som parížske letisko Charles de Gaulle skôr než Beauvais-Tillé, ktoré sa nachádza ďaleko od centra mesta. Počas kratších víkendových výletov je veľmi dôležitý predovšetkým čas, takže ho nestrácajte dochádzaním! Dôležité je takisto nájsť vhodné ubytovanie pre vašu skupinu.
My sme sa rozhodli pre lacnú variantu – prenájom bytu v kúzelnom mestečku Lagny-sur-Marne. Každodenný prejazd z parku do parku sme riešili taxíkom. Ak chcete zažiť kúzlo Disney 24/7, existuje veľa rôznych hotelov Disneylandu, kde sa môžete ubytovať. Hoteloví hostia získajú navyše bonus v podobe vstupu do parku každý deň pred otvorením dverí širokej verejnosti, ale samozrejme je to za príplatok.

Vstupenky do Disneylandu pre svoju skupinu kúpte vopred prostredníctvom internetovej stránky parku. Nezabúdajte, že ceny lístkov sa líšia v závislosti od aktuálnej sezóny.

Disneyland Paris © Plaamkaa
Disneyland Paris © Plaamkaa

Parížsky Disneyland – užitočné tipy

Začnite tým, že sa zoznámite s polohou atrakcií v parku. Odporúčam stiahnuť špeciálnu aplikáciu, ktorá vám ukáže vašu polohu a aktuálne čakacie doby pre každú atrakciu. Digitálne lístky FASTPASS vám umožnia preskočiť rady pri najfrekventovanejších atrakciách.

Do parku si vezmite jedlo a pitie – ušetríte tým nielen čas, ale aj peniaze! Mickeyho uši a balóniky si v rámci šetrenia takisto kúpte radšej vopred. Nezabudnite si vziať pohodlné topánky a obrňte sa trpezlivosťou – oboje je dôležité a umožní vám naplno si vychutnať parížsky Disneyland. Tie zážitky stoja za to!

Procida © Plaamkaa
Procida © Plaamkaa

Procida

Ďalším tipom pre perfektnú dámsku jazdu je Procida. Tento taliansky ostrov, napriek svojmu nepopierateľnému kúzlu, ešte nie je poznačený masovým turizmom. Dozvedela som sa o ňom náhodou počas surfovania po internete a úplne som si ho zamilovala! Procida má rozlohu iba štyri kilometre štvorcové a je tak najmenším ostrovom v Neapolskom zálive a dokonalou víkendovou destináciou. Iba 20 kilometrov od Neapola nasadnite na trajekt a za 40 minút ste tam.

Zaujímavosť: Na ostrove Procida sa točili scény z filmu Talentovaný pán Ripley. Uvidíte ho aj v talianskej sérii Netflix Generation 56K, ktorú vrelo odporúčam.

Procida © Plaamkaa
Procida © Plaamkaa

Aby ste sa dostali do Procidy, musíte najprv nájsť jeden z lacných letov do Neapola. Procídu stihnete “obehnúť” za jeden deň, vrelo však odporúčam zostať na tomto malom ostrove pokojne na jednu alebo dve noci, pretože tamojšia atmosféra je skrátka očarujúca. Vďaka pastelovým domom, malebnému prístavu Marina di Corricella, lahodným morským plodom, vínu a neuveriteľému pokoju budete mať na Procide pocit, akoby sa zastavil čas. Je to rozhodne jedno z najkrajších miest, ktoré som kedy navštívila.

Užitočný tip: Najlepšie panoramatické výhľady na pastelové domy budete mať z vyhliadkovej plošiny pri kostole Santa Margherita Nuova.

Venice © Plaamkaa
Benátky © Plaamkaa

Benátky

V neposlednom rade tu mám klasiku – Benátky. Aj keď sa preslávili skôr ako romantická destinácia, môžem vás uistiť, že keby som Benátky mala navštíviť znova, urobila by som to s priateľkami. Prečo? Benátky sú tak krásne, že by som tam chcela spraviť stovky fotiek a môj manžel toľko trpezlivosti nemá!

Venice © Plaamkaa
Benátky © Plaamkaa

Najrýchlejšie sa do Benátok dostanete lietadlom a po krátkom lete sa ocitnete v jednom z najkrajších a jedinečných miest sveta. Benátky so svojimi 117 ostrovmi sú úžasné a malebné v každom ročnom období. Väčšina turistov prichádza len na pár hodín, ale oplatí sa zostať cez noc alebo dlhšie, aby ste si užili večerný pokoj. Okrem všetkých obvyklých benátskych turistických miest odporúčam pokojné námestie Piazza San Marco. Potom naskočte na vaporetto (benátsky vodný autobus) a vydajte sa na ostrov Burano, známy svojimi farebnými domami. Môžem vás uistiť, že vy a vaše kamarátky na tento výlet nikdy nezabudnete!


FAQ

Instagram

Hľadáte konkrétne miesto?