skaly tropiki morze.jpg

Srí Lanka je z veľkej časti pokrytá hustou džungľou, ktorú obývajú stáda divých slonov. Vidieť tieto zvieratá na ceste alebo na čistinke je preto mimoriadne bežné.

Dovolenka v zime – kde je teplo?

Ak hľadáte nebo bez jediného obláčika, slnko a zeleň, máme niečo pre vás! Teplé krajiny v zime 2023 sú skvelý nápad na útek pred sychravým počasím za oknami vášho domova. Pozrite si naše ponuky na zimnú dovolenku, vyzujte si ťažké topánky a cíťte teplý piesok pod nohami.

Pohľad z lietadla na ranč Kualoa na Havaji
Pohľad z lietadla na ranč Kualoa na Havaji © iStock

Havaj – raj nielen pre surfistov

Ak sa chystáte za slnkom do Spojených štátov a premýšľate, kde je v zime teplo, mali by ste zvážiť Havaj. Čakajú na vás rajské pláže, surfovanie, potápanie, trekking na útesoch a v kaňonoch. Počasie je tam priaznivé po celý rok, čo znamená ideálne podmienky na spoznávanie ostrovov a trávenie času na plážach.

Surfy na pláži Waikiki
Surfy na pláži Waikiki © iStock

Na ostrove Oahu sa môžete potápať so žralokmi, surfovať na pláži Waikiki Beach, navštíviť Pearl Harbor alebo sa vydať na trekking na vyhasnutú sopku Diamond Head, ktorá je jednou z najcharakteristickejších pamiatok v tejto oblasti. Počas pobytu na ostrove Oahu by ste si nemali nechať ujsť farebnú China Town – štvrť Honolulu, ktorú vytvorili Číňania, ktorí prišli na ostrov za prácou. Skvelým miestom na šnorchlovanie a obdivovanie podmorskej flóry a fauny je Hanauma Bay. Táto zátoka má dokonale okrúhly tvar, pretože sa nachádza v bývalom kráteri. Budete mať možnosť pozorovať vodné korytnačky, papagáje a obdivovať koralový útes.

Máme najlepšie ponuky letov a hotelov na Havaji
Pobrežie Perzského zálivu v Dubaji
Pobrežie Perzského zálivu v Dubaji © iStock

Dubaj – luxus v lúčoch slnka

Piesočnatá pláž Al Mamzar, najlepšia pláž na windsurfing Kite Beach, alebo možno pokojné vody a úžasné západy slnka na pláži Black Palace? Na svoje si tu prídu milovníci leňošenia na pláži aj milovníci vodných športov. Vďaka tomu je Dubaj skvelou destináciou pre zimnú dovolenku.

Panoráma Dubai Marina
Panoráma Dubai Marina © iStock

Jasná, bezoblačná obloha v Dubaji vytvára ideálne podmienky pre zoskoky padákom a vyhliadkové lety helikoptérou, ktoré ponúknu pohľad na mesto z inej perspektívy. Nezvyčajné výhľady čakajú turistov aj na púštnom safari. Potrebujete ďalší dôvod na návštevu Dubaja? Do konca januára trvá Dubai Shopping Festival – akcia, počas ktorej aj tie najluxusnejšie značky ponúkajú veľké zľavy na svoje produkty. V rámci akcie navyše ochutnáte miestne pochúťky a využijete zľavy v reštauráciách. Nezabúdajte, že až do konca marca 2022 tu počas výstavy Dubaj Expo 2020 môžete obdivovať spojenie inovácie, umenia a tradície.

Pozrite si ponuky letov a ubytovania v Dubaji
Most deviatich oblúkov
Most deviatich oblúkov © iStock

Srí Lanka – zelené kráľovstvo čaju

Počas zimnej dovolenky navštevuje Srí Lanku stále viac turistov, ktorých láka neobyčajná exotická príroda, malebné pláže a kultúrne bohatstvo.

V národnom parku Yala
V národnom parku Yala © iStock

Safari je tu mimoriadne obľúbené – v národnom parku Yala narazíte na leopardy, slony, leňochy, šakaly, pávy a krokodíly. Zaujímavosťou je, že Srí Lanka je z veľkej časti pokrytá hustou džungľou, kde žijú stáda divokých slonov. Stretnúť slona na ceste alebo čistinke je tu preto mimoriadne bežné. Srí Lanka sa tiež môže pochváliť plážami so zlatistým pieskom, napríklad v zátoke Arugam. Okrem úžasnej prírody vás Srí Lanka očarí čajovými plantážami. Jedna z najobľúbenejších, ktorú sa oplatí navštíviť, sa nachádza v Nuwara Eliya. Počas pobytu na Srí Lanke by ste si nemali nechať ujsť výlet do Kandy – mesta nazývaného hlavným mestom kultúry krajiny – a povinnú návštevu Chrámu posvätného zuba. Je to najväčšia atrakcia v tomto meste, no určite vás nesklamú ani ďalšie chrámy, botanické záhrady a večerné predstavenia tradičných tancov.

Pozrite si ponuky letov a ubytovania na Srí Lanke

Tanzánia – návšteva Levieho kráľa

Kilimandžáro, najvyšší vrch Afriky, sa nachádza na hranici medzi Tanzániou a Keňou. Cesta k nemu vedie cez pastviny, dedinky, púštne krajiny a dokonca aj tropický dažďový prales. Skúsení horolezci si cestu na strechu Afriky môžu vyskúšať, no netreba zabúdať, že ide o horský masív s výškou viac ako 5000 metrov, ktorý si vyžaduje poriadnu prípravu.

Menej skúsení turisti si vychutnajú malebné pláže s palmami na Zanzibare. Tanzánia je krajina pre milovníkov pláží, horskej turistiky a… Levieho kráľa! Ak hľadáte skutočné kráľovstvo divočiny, zamierte do Serengeti. Tento obrovský národný park sa vyznačuje veľkou migráciou zvierat. Na prelome januára a februára, sa stáda zebier a antilop vydajú na cestu stovky kilometrov cez Serengeti. Môžete tu okrem iného pozorovať aj: levy, slony, leopardy a gazely. Obrovský počet cicavcov, ako sú pakone, nosorožce a hrochy, láka ľudí aj do najväčšej kaldery na svete – Ngorongoro. V rokline Olduvai uvidíte prvé stopy hominidov spred 2 miliónov rokov.

Pozrite si ponuky letov a ubytovania v Tanzánii

Mexiko – v krajine plnej kontrastov, farieb a chutí

Tequila, dovolenkové rezorty all inclusive, aromatické jedlá a opaľovanie – pri myšlienke na dovolenku v Mexiku to napadne väčšine z nás ako prvé. Vychutnávať si margaritu a bezstarostne leňošiť na ležadle… znie to síce lákavo, no skvelé na dovolenke v Mexiku je, že nemusíte odpočívať len na pláži.

Pozrite si ponuky letov a ubytovania v Mexiku

Turistika, navštevovanie pamiatok, objavovanie nových chutí a nočný život – to všetko nájdete v Mexiku, ktoré vás privíta relatívne nízkymi cenami a slnečným počasím bez ohľadu na ročné obdobie. V Mexiku môžete leňošiť na pláži, potápať sa a surfovať pri pobreží Tichého oceánu. V Socorro nájdete najlepšie miesto na pozorovanie žralokov, mánt a rají. V Puerto Vallarta, Los Cabos a Sayulita sú zas lokality, ktoré potešia každého milovníka pláže. Za návštevu stoja aj ruiny mayského mesta Chichen Itza. Dobrodruhovia sa môžu vydať na vrchol sopky Paricutín (s výškou 2800 m). Milovníci kultúry, architektúry a umenia sa nebudú nudiť v Mexico City a meste Oaxaca, ktoré je plné farebných budov.


FAQ

Instagram

Hľadáte konkrétne miesto?