Niektoré miesta vyzerajú ako z rozprávky. Nájdeme ich na obálkach časopisov, pohľadniciach alebo… Instagrame. Väčšina týchto miest sa môže pochváliť nádhernými výhľadmi, panenskou prírodou, skvelým počasím väčšinu roka a jedinečnou atmosférou. Ktoré turistické miesta vyzerajú ako fotky z Instagramu a patria medzi najčastejšie fotografované? Zistite to spoločne s nami!

Vedeli ste, že Instagram má 2 miliardy aktívnych užívateľov mesačne? Každý deň sa im páči až 4,3 miliárd zverejnených príspevkov. Obzvlášť obľúbené sú fotografie, ktoré zdieľajú influenceri – cestovatelia. Aké hashtagy sú na začiatku roka 2023 najobľúbenejšie? Tie, ktoré vám umožnia virtuálne navštíviť pláž Kelingking na ostrove Nusa Penida, pláž Navagio na gréckom Zakynthose, pláž Praia do Camilo v Portugalsku alebo pláž Pig Beach na Bahamách. Mexický Tulum bol tiež veľmi obľúbený – ale mal by byť? Podrobnejšie sa na to pozrieme v tomto článku.

Algarve – nádherná príroda

Praia do Camilo patrí medzi najkrajšie pobrežia Algarve v Portugalsku. Nachádza sa v pôvabnom a fotogenickom meste Lagos. Je to jedna z najznámejších instagramových lokalít a zároveň raj na dosah ruky. Letenky do Portugalska sú lacnejšie než tie na Bahamy alebo Bali. To, čo najviac zaujalo turistov z celého sveta, budete môcť obdivovať s hashtagmi: #praiadocamilo, #lagos a #algarve.

Benagil Cave, Algarve © iStock
Benagil, Algarve © iStock

Pláž Praia do Camilo sa nachádza v pokojnej zátoke a jej pobrežie obklopujú nádherné vysoké útesy. Aby ste sa tam dostali, musíte zísť po drevených schodoch. Naozaj to stojí za to! V okolí sa oplatí navštíviť tiež impozantnú jaskyňu Benagil s obrovským otvorom v strope. Jedná sa o jedno z najfotografovanejších miest na pobreží Algarve. Vyhliadka Ponta da Piedade s charakteristickým skalným mostom, ktorý visí nad vodnou hladinou, bude tiež nezabudnuteľný zážitok.

Pláž Navagio – neobyčajné zážitky v raji

Daná destinácia je hitom Instagramu nielen vďaka svojmu nádhernému prostrediu. Musí upútať svojím tajomným nádychom a neobyčajným príbehom. Presne takto to funguje aj v prípade Navagio Beach – nachádza sa tu totiž vrak lode, ktorý bude vyzerať skvele na každej fotografii. Zhrdzavená loď Panagiotis na pozadí veľkolepého útesu a azúrová voda vytvoria naozaj originálne pozadie. Presvedčte sa sami a hľadajte hashtagy #navagiobeach a #navagiozakynthos.

Blue caves, Zakynthos © iStock
Zakynthos © iStock

Shipwreck Bay, ako sa tiež vraví pláži Navagio, je hlavnou atrakciou tejto časti Zakynthosu. Môžete sa sem dostať napríklad po mori pomocou vodných taxi priamo z Porto Vromi. Trasa vedie cez tzv. modré groty, do ktorých môžete za bezvetria skočiť z paluby lode. Chcete vidieť a vyfotografovať pláž Navagio z vtáčej perspektívy? Navštívte vyhliadkový bod na vrchole útesu s výhľadom na pláž, ktorá vyzerá ako z rozprávky. Dostanete sa tam autom alebo verejnou dopravou.

Nusa Penida – jeden z najkrajších ostrovov Ázie

Je neuveriteľné, že donedávna tento malý ostrov zatieňovalo Bali – jeho väčší a slávnejší sesterský ostrov. Dodnes sa tu zachovala panenská príroda. Ako je to možné? Indonézania ho totiž považovali za ostrov čiernej mágie. Verili, že je obývaný démonmi a čarodejmi. Táto atrakcia má prilákať turistov, ktorí túžia po krásnych výhľadoch, a milovníkov dobrodružstva. Návštevníci stále častejšie pridávajú na Instagram fotky s hashtagmi #nusapenida, #nusapenidabali a #kelingkingbeach.

Treehouse, Nuda Penida © iStock
Nuda Penida © iStock

Čo sa oplatí vidieť na tomto rajskom ostrove? Nemôžete vynechať slávne útesy v tvare tyranosaura na divokej neprístupnej pláži Kelingking. Pokiaľ sa ju rozhodnete navštíviť, nezabudnite si vziať pohodlnú obuv, vodu a zásoby jedla. Medzi ďalšie instagramové miesta na ostrove patria pláže Diamond Beach a Broken Beach a tiež vyhliadka Palau Seribu – z tohoto miesta môžete vidieť skaly, ktoré sa vynárajú z azúrového mora. Návšteva chrámu Gua Giri Putri vytesaného v jaskyni alebo prírodných jazierok Angel’s Billabong zaručene poteší každého cestovateľa.

Pig Beach – prasatá na exotickej pláži

Skutočnou lahôdkou pre cestovateľov bude návšteva neobývaného ostrova Big Major Cay na Bahamách. Toto miesto vás uchváti nádhernými výhľadmi a… prasatami na pláži! Áno, presne tak – divoké prasatá s fľakmi na chrbtoch si užívajú slnko, odpočívajú na hladkom piesku alebo si len tak plávajú v azúrovej vode. Svet sa o tomto mieste dozvedel v roku 2009. Odvtedy sa tento doposiaľ opustený ostrov stal jedným z cieľových destinácií milovníkov zvierat a fotografovania.

Pig Beach, Bahamas © iStock
Pig Beach, Bahamy © iStock

Na Instagrame nájdete fotky karibských prasiat s hashtagmi ako #pigbeach, #bahamas alebo #bigmayorcay. Chcete ostrov navštíviť? Výlety na Pig Beach ponúkajú miestne cestovné kancelárie, ako sú tie z Fowl Cay a Staniel Cay. Mnoho návštevníkov si so sebou berie jedlo ako návnadu pre prasatá, ktoré môžu plávať až niekoľko sto metrov od brehu. Na pláži môžete stretnúť aj divoké mačky a kozy. Skutočná rajská ZOO čaká!

Tulum – divoká zver a Mayovia

Mexický Tulum tiež patrí medzi nádherné instagramové miesta. Ponúka viac atrakcií, než by ste na jednom mieste čakali. Nájdete tu mayské zrúcaniny, bohatú vegetáciu a cenoty, ktoré sa takmer výhradne nachádzajú na Yucatánskom polostrove. Tieto prírodné krasové studne vo vápencových skalách lákajú turistov, ktorí túžia po nevšedných výhľadoch. Hľadajte hashtagy #grancenote, #tulum, #tulumvibes alebo #tulummexico a obdivujte nádhernú prírodu.

Gran Cenote, Mexico © iStock
Gran Cenote © iStock

V mnohých cenotách vznikli hojdačky, na ktorých sa za malý poplatok môžete hojdať nad vodou. Takto vznikajú tie najkrajšie instagramové zábery! V 140-metrovej Gran Cenote sa môžete kúpať alebo prechádzať po drevených lávkach. Nenechajte si ujsť ani návštevu predkolumbovského mayského mesta so slávnym El Castillo. Skvelé zábery budete mať aj z oblasti Templo del Dios del Viento, tzn. chrámu boha vetra, ktorý sa nachádza na kopci na brehu mora.


FAQ

Instagram

Hľadáte konkrétne miesto?