5 sposobów na nieudany urlop

Plavky, opaľovací krém, slnečné okuliare, pohodlné topánky, nabitý telefón a Instagram! Ešte niečo, na čo by ste nemali zabudnúť? Máme pre vás niekoľko dôležitých bodov, ktoré je potrebné zaškrtnúť, aby sa vám dovolenka (ne)vydarila! Počas dovolenkovej sezóny berte tento zoznam s rezervou. 😀

5. Pochváľte sa dovolenkou na internete

Čo je to za dovolenka, keď o nej viete len vy? Pokiaľ o nej na Facebooku a Instagrame nie je ani len zmienka, znamená to, že neexistuje. Svet potrebuje vedieť, že odpočívate. Nie je dôležité, že stratíte desiatky minút, aby ste odfotili ten najkrajší záber. Široký úsmev na fotografii s morom v pozadí je trochu nútený, pretože práve pred chvíľou na vás dieťa vylialo limonádu a začalo pršať. Nezabudnite si tiež počas koncertu natočiť pár videí a namiesto skvelých zážitkov mať v pamäti telefónu dobré videá (ku ktorým sa už asi aj tak nevrátite). No a čo, že vám prázdniny prejdú pomedzi prsty – reportáž z dovolenky predsa môžete sledovať doma.

ľudia pozerajúci na smartfóny
© iStock

4. Kúpte si gýčovitý suvenír

Byť v Paríži a nemať kľúčenku s Eiffelovou vežou? Len to nie! Dá sa vôbec odolať originálnemu tričku „I Roma“, hoci stojí 15 eur a rad v darčekovom obchode sa zdá nekonečný? Nezabudnite si naplánovať obchôdzku všetkých stánkov a obchodíkov. No a čo, že väčšina týchto suvenírov je vyrobená v Číne. Musíte si niečo kúpiť. Môžete maž istotu, že vás po ceste čaká aspoň pár hádok s deťmi o ďalšiu novú hračku slona, tuleňa alebo plyšového medvedíka. Nebude to ľahké, každý problém predsa vyriešia peniaze… veľa peňazí.

žena na trhu
© iStock

3. Rezervujte si miesto na pláži/ležadlo pri bazéne

Dobre, možno sa tak celkom nevyspíte, ale mať svoj vlastný priestor na odpočinok je dôležité. Koniec koncov, ako môžete byť na dovolenke a neutekať o 6 ráno k bazénu, aby ste tam nechali uterák na najlepšom ležadle? Táto aktivita je nielenže zdravá, ale priam nevyhnutná. Vždy môžete zaviesť rodinné smeny alebo spať na pláži. Vďaka vašej efektivite a organizácii budete mať k dispozícii niekoľko metrov štvorcových. Tomu sa vraví životný úspech!

preplnená pláž
© iStock

2. Urobte si selfie

Koniec koncov, keď túto vtipnú fotku zo šikmej veže v Pise nedáte na Facebook, nikto nám neuverí, že ste tam boli, že? Stáli ste v rade celé hodiny a nejaký japonský turista sa aj tak natlačil dopredu – nevadí. Dôležité je mať suvenír! Nezabudnite ani na selfie s preplnenými Španielskymi schodmi (zabudnite na fakt, že na nich okrem stoviek ďalších turistov aj tak nič neuvidíte). V Barcelone si kúpte tričko iba za 20 eur… pohoda. Nikto iný nebude mať takú fotku (okrem všetkých ostatných turistov, ktorí navštívia hlavné mesto Katalánska)!

turista na pozadí atrakcií
© iStock

1. Trochu sa posťažujte

Príliš horúco. Príliš chladno. Príliš hlučno. Príliš draho. Pretože niekde inde by to bolo lepšie. V Egypte by nepršalo. Možno nabudúce namiesto tohto nudného Španielska poletíte do Turecka? Hotel je nič moc, jedlo beznádejné, deti neporiadne ako vždy. Vždy sa nájde dôvod sa sťažovať. Uľavilo sa vám? Premárnite dovolenku a ani si nevšimnete, ako sa začnete sťažovať po návrate domov. No, to už je taká naša nátura, že?

turista v Londýne

Berte to s rezervou!

Ale teraz vážne, dajte si pauzu. Prázdniny sú najlepšie obdobie, pretože vám nemusí záležať na počasí, jedle, suveníroch a pamiatkach. Užívajte si slobodu, vašich blízkych, nové miesta a priateľstvá a domov si so sebou prineste len tie najkrajšie spomienky. Je škoda plytvať energiou na zbytočné veci. Objavujte, ale nie za každú cenu. Namiesto suvenírov vyrobených v Číne bude možno lepšie hľadať jantár na pláži alebo si kúpiť nejaký darček vyrobený ručne. Odpočívajte a nechajte odpočívať ostatných. Leto a prázdniny sú najlepším obdobím v roku. Nenechajte si ich pokaziť a tešte sa z každej chvíle!


FAQ

Instagram

Hľadáte konkrétne miesto?