Hlavné mesto Katalánska je ako stvorené na city break! Rozhodne sa nebudete nudiť a nájdete tu mnoho skvelých atrakcií. Barcelona je tiež skvelou destináciou pre tých, ktorí chcú mať tie najkrajšie fotografie z dovolenky – nachádza sa tu množstvo nádherných miest, ktoré naživo vyzerajú rovnako dobre (alebo ešte lepšie), ako na Instagrame!

Mierne zimy v Barcelone, krásna architektúra, skvelé jedlo, lacné lety a nádherné prostredie sú pre fotografov priam raj na zemi. Kam sa vydať hneď po prílete? Pripravili sme si pre vás 5 najkrajších instagramových miest v Barcelone.

Bunkers del Carmel

Toto najkrajšie instagramové miesto sa nachádza vo výške 257 m n. m. v regióne Horta-Guinardó. Vrchol Turó de la Rovira donedávna poznali iba miestni obyvatelia. Po tom, čo sa objavil v španielskom filme Tengo Ganas de Ti, sa stal jedným z najfotografovanejších miest Barcelony. Bunkre del Carmel ponúkajú skutočne veľkolepú 360° panorámu mesta. Z tohto miesta môžete vidieť chrám Sagrada Familia, Montjuic a Gotickú štvrť a obdivovať aj more a hory, ktoré obklopujú mesto. Toto miesto je najnavštevovanejšie počas východu a západu slnka. Dnes už v bunkroch nie sú protilietadlové delá, ale večer na tomto mieste znejú gitary a bubny miestnych hudobníkov a večierky niekedy trvajú až do úsvitu!

© iStock
Bunkers del Carmel © iStock

La Boqueria

Z nekončiacich sa farieb, textúr a tvarov sa vám zatočí hlava a máte možnosť ich obdivovať iba v La Boqueria na Las Ramblas! Hoci história tohto miesta siaha až do 13. storočia, v jednom z najstarších a najznámejších európskych bazárov to žije dodnes. Remeselné stánky plné chutného ovocia, korenia, zeleniny, syrov, mäsa, rýb a morských plodov vyzerajú na fotografiách úžasne. Novo zrekonštruovaná liatinová konštrukcia budovy, postavená na mieste pôvodnej tržnice z roku 1840, vyzerá tiež skvele.

La Boqueria je autentický bazár, ktorý dodnes navštevujú obyvatelia katalánskeho hlavného mesta. Vydajte sa sem ráno a pozorujte barcelonské babičky, ako nakupujú tie najlepšie produkty – práve tu máte príležitosť zachytiť tie najautentickejšie reportážne fotografie.

Zložité usporiadanie stánkov je pastvou pre oči, zatiaľ čo lahôdky z rôznych tapas barov na trhu sú skutočným kulinárskym zážitkom. Využite príležitosť, kúpte si piknikový obed a pochutnajte si na ňom na ďalšom krásnom instagramovom mieste…

© iStock
La Boqueria © iStock

Parc del Laberint d’Horta

Parc del Laberint d’Horta! Táto ďalšia zastávka patrí síce medzi pomerne vyhľadávané, ale jedná sa o jeden z menej známych barcelonských parkov. Neuveriteľne pokojné útočisko ďaleko od davov na Las Ramblas a v chráme Sagrada Familia je najstaršou zachovanou záhradou v meste. Čarovnú atmosféru jej dodáva veľký labyrint medzi vyrezávanými cyprusovými kríkmi s výškou dva metre a odľahlé zákutia medzi vínnou révou. Zamilujete si tu fontány, odpočinkové lavičky s okúzľujúcim výhľadom a rovno strihané trávniky, ktoré sú ako stvorené na pikniky.

V Parc del Laberint d’Horta sa pôvodne nachádzala neoklasicistická záhrada v talianskom štýle a dnes tu nájdete záhradu v klasickom romantickom štýle. Hovorí sa, že vstupom do labyrintu sa môžete zbaviť akýchkoľvek pochybností alebo problémov, ktoré vás trápia, pretože každá cesta sa skladá z rôznych hypotéz, teórií a otázok. Bludisko, ktoré sa nachádza na mieste bývalého majetku markíza Llupià, Poaland Alfarras, ktorý poveril návrhom záhrady Taliana Domenica Baguttiho, je najlepšie navštíviť cez deň.

© iStock
Parc del Laberint d’Horta © iStock

Käthe Wohlfahrt

Chcete zažiť Vianoce celý rok? Len pár minút pešo od Las Ramblas v srdci historickej Gotickej štvrti nájdete Käthe Wohlfahrt, špecializovaný vianočný obchod, ktorý je otvorený celý rok. V tomto historickom nájomnom dome sa nachádzajú Pueblo de Navidad, vianočné dediny s tisíckami vianočných ozdôb, sladkostí a drobných darčekov. Každý si tu môže splniť svoje prázdninové sny a vyfotografovať dokonalú vianočnú pohľadnicu či fotografiu! Hlavnou atrakciou barcelonského obchodu je 4,5 metra vysoký vianočný stromček so špičkou, ktorá dosahuje až k stropu. Oddýchnite si od preplnených barcelonských pamiatok a vydajte sa do celoročného vianočného raja.

© iStock
Christmas decoration © iStock

Plaça Reial

Námestie také krásne, že mu v Katalánsku vravia kráľovské. Námestie Plaça Reial je elegantné, exotické a prívetivé aj napriek svojej veľkosti. Túto časť Barcelony musíte vidieť. Je vždy preplnená a jedná sa o miesto, ktoré nikdy nespí. Námestie je viac než len turistickým miestom, milujú ho aj miestni obyvatelia, ktorí na jeho kultovú históriu nedajú dopustiť.

© iStock
Plaça Reial © iStock

Fontána, palmy a lampy na Plaça Reial sú nádherné a budú vyzerať skvele na každej fotografii. Nájdete tu dve ozdobné pouličné lampy, ktoré patria medzi vôbec prvé Gaudího diela, ktoré si mesto objednalo. Medzi ďalšie miesta spojené s týmto slávnym umelcom patrí chrám La Sagrada Familia, ktorý sa stále stavia, Casa Batlló, farebný park Parc Güell a Casa Mila. Pozorne sa rozhliadnite, pretože stopy tohto legendárneho katalánskeho umelca môžete v Barcelone nájsť takmer na každom kroku.


FAQ

Instagram

Hľadáte konkrétne miesto?