Duchovia na nádvorí, ponuré interiéry a staré zločiny. Objavujte desivé hotely, ktoré vyzerajú ako z hororu. Možno sa vám v nich bude zle spať, ale zaručene pocítite strašidelnú halloweensku atmosféru.

Scenéria pre kriminálny príbeh – Hotel Continental Palacete, Barcelona

Britskými ostrovmi so sychravým počasím sa rebríček strašidelných miest nekončí. Presvedčí vás o tom hotel Continetal Palacete, ktorý nájdete na ulici La Rambla De Catalunya v Barcelone. Nachádza sa v historickom nájomnom dome a skutočné intrigy začínajú až vo vnútri.

Bohato zdobené chodby, krištáľové lustre, točité schodiská, kvetinové tapety – je to ideálne prostredie pre thriller alebo kriminálny román odohrávajúci sa na prelome 19. a 20. storočia. Predstavte si postavy, ktoré snujú intrigy v komornom bare. Alebo tajomného vraha – nenápadného poslíčka, ktorý číha na svoje obete a odhalí svoju pravú tvár až na konci príbehu.

Hotel sa nachádza v srdci Barcelony, konkrétne v známej štvrti Quadrat d’Or. Je len päť minút chôdze od atrakcií hlavného mesta Katalánska, ako je La Rambla, Plaça de Catalunya a Casa Catllo. V okolí nájdete množstvo luxusných butikov, reštaurácií a divadiel.

Bez ohľadu na to, či si chcete naplánovať prehliadku mesta na ďalší deň alebo podporiť svoju fantáziu vymýšľaním nových hororových scenárov, odporúčame navštíviť hotelovú reštauráciu. Po dlhom a vzrušujúcom dni si môžete oddýchnuť pri tapas a pohári vína.

Najstarší v Taliansku – Firenze Porta Rossa, Florencia

Tento hotel získal uznanie na European Design Awards 2010 za vyváženú kombináciu starého a nového. Interiéry podporujú fantáziu svojimi vysokými stropmi, kamennými klenbami a historickými freskami najmä z obdobia baroka (ale aj staršími). Ktovie, možno si pamätajú časy samotného majstra Leonarda da Vinciho?

Hotel Firenze Porta Rossa patrí do luxusnej siete NH Collection. Nájdete ho v srdci Florencie – hlavného mesta Toskánska a perly severného Talianska. Historická budova s ​​vežou z 13. storočia mu dodáva tajomný nádych. Je považovaný za najstarší hotel v Taliansku.

V hotelových izbách dominujú moderné prvky a minimalistické vybavenie. Paleta farieb je skromnejšia, jej základ tvorí krémovo biela a červená. Takto zariadené luxusné apartmány dokonale harmonizujú s množstvom bohato zdobených chodieb a spoločných priestorov – ideálne pozadie na halloweensku párty.

Počas pobytu využite výhodnú polohu hotela v srdci Florencie. Krátka prechádzka vás delí nielen od legendárnej galérie Uffizi a katedrály Duomo, ale aj od malebného mosta Ponte Vecchio, ktorý sa rozprestiera nad riekou Arno. Využiť môžete aj ponuku exkluzívnych butikov na elegantnej Via Tornabuoni a zájsť si na kávu a koláčik na Piazza della Signoria – impozantnom mestskom námestí.

Ako v divadle – Marquis Faubourg Saint Honoré, Paríž

Ponuré apartmány hotela Marquis Faubourg Saint Honoré pôsobia ako divadelná scéna. Človek má dojem, že vo vzduchu visí zločin, vášnivá scéna alebo lúpež diamantového náhrdelníka.

Tento 5-hviezdičkový hotel sa nachádza v historickej vile Beaux Arts z 18. storočia. Žil tam okrem iného Marquis de La Fayette – jeden z hlavných vodcov Francúzskej revolúcie.

Interiéry v štýle haute couture majú mierne dramatický charakter, no pôsobia mimoriadne vkusne vďaka prítomnosti umeleckých diel a najkvalitnejšieho nábytku. To všetko vďaka slávnemu medzinárodnému architektovi Michele Bönanovi, ktorý navrhol a zariadil interiéry.

V podobnom duchu sú zariadené aj spoločné priestory – reprezentatívne foyer, ale aj hotelová reštaurácia a wellness centrum. Z hotela, ktorý sa nachádza v srdci mesta, sa pešo dostanete do Louvru, k Víťaznému oblúku a na bulvár Champs-Elysées.

Strašidelný hotel – Rural Finca Salamanca, Tenerife

Táto luxusná vila v kanárskom štýle v minulosti slúžila ako sanatórium a získala prívlastok aj „Dom strachu“. V súčasnosti je to elegantný a exkluzívny hotel s nádhernou panorámou mora, súkromnou botanickou záhradou, prírodnými terasami a vyhrievaným vonkajším bazénom.

Budova bola postavená v meste Güímar, v srdci pokojného údolia. V 19. storočí tu bolo centrum pre chronicky chorých pacientov. Bolo označené ako „Dom strachu“ po sérii zvláštnych, nevysvetliteľných situácií, ktoré sa tu odohrali. Hostia vraj na chodbe počuli hlasy a kroky, hoci tam nikto nebol. Iní prisahali, že videli ducha ženy, ktorá sa chystala spáchať samovraždu.

Váš pobyt bude úspešný aj bez stretnutia so zatúlanou dušou. Čaká vás nefalšovaná kanárska atmosféra, ktorá pôsobí dokonalo v každom ročnom období. Izby v hlavnej budove kombinujú vidiecky španielsky štýl s modernými prvkami. Nachádza sa tu aj reštaurácia Finca Salamanca, kde môžete objavovať chute Tenerife.

Hotel Santos Praga, Madrid

Milovníci kriminálnych podcastov, thrillerových seriálov a lovcov duchov by mali počas pobytu v Madride zamieriť do hotela Praga. Nachádza sa blízko centra na rieke Manzanares a už v roku 1992 sa stal miestom zločinu.

Práve vtedy sa v izbe 204 našlo polonahé, zohavené telo mladého muža. Jeho krvou vrah napísal na steny homofóbne heslá. Záhadnou vraždou v hoteli sa príbeh nekončí. Po dvoch rokoch bola zrekonštruovaná izba sprístupnená jednému z nových hostí. Keď vošiel do izby, uvidel mladého muža. Vrátil sa na recepciu oznámiť chybu a opísal muža. Recepční zbledli.

Zjavuje sa duch zavraždeného ešte hosťom tejto miestnosti? To nie je isté. Isté však je, že hotel ponúka na Madrid priaznivé ceny, ale aj jasné, dobre vybavené izby a modernistické zariadenie spoločných priestorov vrátane foyer.

Jeho výhodou je aj poloha v srdci novej štvrte Madrid Río. Príjemná rekreačná trasa medzi zeleňou vedie z Caja Mágica, cez kultúrnu oblasť Matadero do okolia Kráľovského paláca a Campo del Moro. Ľahko sa dostanete aj na slávne madridské pláže Río.

V stredovekom hrade – Ruthin Castle Hotel, Wales

Hotel view from the forrest
Hotel view from the forrest © Ruthin Castle Hotel

Prechádzate temným lesom za svetla plameňa sviečky, ktorý sa mihoce vo vetre. Dostanete sa k hradnej priekope a tam na vás čaká hotelový Spa bazaar.

Ruthin Castle Hotel sa nachádza v malebnom stredovekom mestečku v severnej oblasti waleského pohoria Clwydian. Obklopujú ho záhrady s rovnomerne pokosenými trávnikmi a kamenný múr obrastený stáročným brečtanom. V okolí hotela sa rozprestierajú aj tmavé ihličnaté lesy.

Vstup do foyer strážia kamenné levy, zatiaľ čo na chodbách poslušne čaká starožitné rytierske brnenie a obrazy, z ktorých na vás hľadia historické postavy. Keď okolo nich prejdete, rýchlo sa otočte. Všimli ste si na obrazoch nejaké podozrivé pohyby? Okrem hľadania duchov si v reštaurácii Tafarn Y Ddraig môžete vychutnať jedlá waleskej kuchyne.

Hrad Ruthin bol postavený v roku 1277 pre anglického kráľa Eduarda I. V priebehu storočí sa za jeho múrmi odohrával život plný lásky a nenávisti, intríg, ale aj zločinov. Na začiatku 19. storočia bola na ruinách hradu postavená kamenná hradná rezidencia s rovnako zaujímavou históriou. V rokoch 1923 až 1950 tu pôsobila významná medzinárodná klinika pre vzácne choroby.

Dnes sa tmavými chodbami s vŕzgajúcou podlahou namiesto pacientov prechádzajú návštevníci. Niektorí si vyberajú tmavé komnaty s pôvodnými kamennými krbmi, iní svetlé apartmány s vírivkami.

Vo svete intríg Henricha VIII – hrad Thornbury, Anglicko

Kamenné múry sú obrastené brečtanom, po ktorého hrubých stonkách by sa dalo ľahko vyliezť až k oknám. Cez deň hrad pôsobí ako nádherné kráľovské sídlo. Večer naopak vzbudzuje neistotu a strach aj napriek tomu, že je dobre osvetlený. Povráva sa, že na nádvorí číhajú duchovia šľachty, ktorá tu kedysi žila.

Hotel view
© Thornbury Castle

Neďaleko Bristolu na západe Anglicka sa môžete ubytovať v hoteli Thornbury Castle. Sídli v pôvodnom zámku v štýle dynastie Tudorovcov, ktorý je obklopený rozsiahlymi záhradami. Na mieste na vás čakajú interiéry, ktoré spájajú vznešenosť a nádheru typickú pre 16. storočie s modernosťou. Apartmány sú svetlé, ale nechýbajú v nich historické prvky, ako napríklad ťažké drevené dvere, vyrezávané postele alebo látkové tapety a portréty noblesných dám.

Prejdite sa aj po hotelových chodbách, ktoré sa vinú celým hradom. Kedysi bol zámok miestom intríg a dôvodom závisti samotného kráľa Henricha VIII. Po odsúdení predchádzajúceho panovníka prevzal kontrolu nad a povráva sa, že ho navštevoval veľmi často.

Pri hre na schovávačku v zámockom parku vám tiež naskočí husia koža. Cez deň je to očarujúce miesto na oddych alebo popíjanie anglického čaju. Po zotmení však získava tajomnú auru. Zvuk praskajúcej vetvičky pod topánkou alebo vŕzganie štrku v tme vám môže zrýchliť tep. Poriadnu dávku pozitívneho adrenalínu vám zaručí aj hotelová reštaurácia. Nápaditá ponuka jedál, ktoré sú inšpirované tradičnou britskou kuchyňou, poteší chuťové poháriky aj tých najnáročnejších hostí.


FAQ

Instagram

Hľadáte konkrétne miesto?