Len pár dní stačí na to, aby ste objavili nové múzeum, previezli sa na gondole, ochutnali ragú alebo obdivovali maďarský parlament. Krátky výlet vám umožní zabudnúť na každodennú rutinu. Pred plánovaním predĺženého víkendu si odporúčame pozrieť náš rebríček 7 európskych destinácií.

Ako naplánovať lacný predĺžený víkend?

Najlepší spôsob na lacný predĺžený víkend? S eSky.sk je to jednoduché – stačí si zvoliť balíček Let+Hotel  v záložke Predĺžené víkendy. Toto riešenie má mnoho výhod. Po prvé, ušetríte čas, pretože všetko máte k dispozícii na jednom mieste, čo vám výrazne uľahčí plánovanie cesty. Po druhé, máte istotu, že termíny vášho letu a ubytovania budú dokonale zosúladené. A nakoniec, spoločná rezervácia letu a ubytovania vám ušetrí značnú sumu peňazí v porovnaní s rezerváciou týchto služieb samostatne.

Neobyčajná Barcelona

Malebná ulička v Barcelone © iStock
Malebná ulička v Barcelone © iStock

Barcelona, hlavné mesto Katalánska, je mestom neobvyklých súhier a kontrastov. Uvidíte tu niekoľko úžasných budov, ktoré navrhol Gaudí. Môžete tiež zájsť na zápas FC Barcelona na Camp Nou alebo do gotickej štvrte Barri Gothic, kde sa nachádza slávna kaviareň Els Quatre Gats, ktorú často navštevovali Gaudí a Picasso.

Prezrite si ponuky letov a ubytovania

Zábavný Paríž

Pár na kolotoči v Paríži © iStock
Pár na kolotoči v Paríži © iStock

Paríž, mesto svetiel, hlavné mesto módy a kráľovstvo Disneyho. Ak sa chcete skvele zabaviť, navštívte Moulin Rouge, kde sa každý večer konajú tanečné alebo kabaretné predstavenia a vystúpenia. Skvelá zábava vás čaká aj v Disneylande, jedinom európskom zábavnom parku Walta Disneyho. Splňte si svoje sny!

Prezrite si ponuky letov a ubytovania

Romantické Benátky

Nádherná ulica a výhľad na kanál v Benátkach © iStock
Nádherná ulica a výhľad na kanál v Benátkach © iStock

Romantická dovolenka vo dvojici? Benátky sú ideálnou voľbou! Zamilovaní by mali absolvovať plavbu gondolou po benátskych kanáloch. Mimoriadne romantická môže byť aj prechádzka mestom – napríklad počas hľadania Mostu vzdychov alebo až na koniec pešej zóny Riva dei Sette Martiri.

Prezrite si ponuky letov a ubytovania

Pôsobivá Budapešť

Žena na námestí v Budapešti © iStock
Žena na námestí v Budapešti © iStock

Budapešť zaujme svojou atmosférou, architektúrou a malebnou polohou na dvoch brehoch Dunaja. Nájdete tu monumentálne budovy, ako napríklad slávnu budovu parlamentu, ako aj známe termálne kúpele (vrátane Gellért a Széchenyi), kde si môžete oddýchnuť po dlhom dni strávenom prehliadkou mesta. Okrem toho sa na jesenné večery budú hodiť aromatické maďarské jedlá.

Prezrite si ponuky letov a ubytovania

Tajomná Malta

Malta
Malta ©iStock

Malta vás môže prekvapiť svojou rozmanitosťou. Jeden deň môžete obdivovať barokové kostoly svätého Jána a Caravaggiove diela (vo Vallette, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO) a druhý deň už skúmať prehistorické chrámy Hagar Qim a Mnajdra, ktoré sú staršie ako Stonehenge! Niečo sa tu nájde aj pre milovníkov leňošenia na pláži, keďže Malta sa môže pochváliť krištáľovo priezračnou vodou. Ideálna destinácia na predĺžený víkend!

Prezrite si ponuky letov a ubytovania

Farebný Lisabon

Lisabon
Lisabon © iStock

Ak máte objaviteľského ducha, Lisabon s jeho malebnými uličkami a historickou architektúrou, ako je veža Belem a kláštor Hieronymitov, bude ideálnym miestom na spontánny výlet. Samozrejme, nemôžete vynechať ani slávne električky, ktoré pravidelne jazdia mestom. Nápad na netradičný zážitok? – stačí nasadnúť na električku a pozorovať každodenný život v Lisabone.

Prezrite si ponuky letov a ubytovania

Umelecké Atény

Atény
Atény ©iStock

Atény sú jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier v celej Európe. Môžete tu navštíviť slávne múzeá,Len pár dní stačí na to, aby ste objavili nové múzeum, previezli sa na gondole, ochutnali ragú alebo obdivovali maďarský parlament. Krátky výlet vám umožní zabudnúť na každodennú rutinu. Pred plánovaním predĺženého víkendu si odporúčame pozrieť náš rebríček 7 európskych destinácií. umenie však môžete obdivovať aj inak. Stačí sa vydať na prechádzku a obdivovať pôsobivé ruiny, sochy alebo moderné pouličné umenie. Zároveň je to jedna z cenovo dostupnejších destinácií na krátky oddych v Európe s množstvom atrakcií – nielen pre milovníkov umenia.

Prezrite si ponuky letov a ubytovania

FAQ

Instagram

Hľadáte konkrétne miesto?